Cumhuriyet Halk Partisi - Meclis Grubu
 
Grup
İhtisas Komisyonları
ANAYASA KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Murat EMİR (Ankara)
2. Uğur BAYRAKTUTAN (Artvin)
3. Bülent TEZCAN (Aydın)
4. Nurhayat ALTACA KAYIŞOĞLU (Bursa)
5. Muharrem ERKEK (Çanakkale)
6. Akın ÜSTÜNDAĞ (Muğla)

ADALET KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Necati YILMAZ (Ankara)
2. Namık HAVUTÇA (Balıkesir)

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Yaşar TÜZÜN (Bilecik)
2. Birol ERTEM (Hatay)
5. Mustafa Hüsnü BOZKURT (Konya)
6. Mazlum NURLU (Manisa)

İÇİŞLERİ KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Nihat YEŞİL (Ankara)
4. Murat BAKAN (İzmir)
5. Hayati TEKİN (Samsun)
6. Gürsel EROL (Tunceli)


DIŞİŞLERİ KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Öztürk YILMAZ (Ardahan)
3. Mevlüt DUDU (Hatay)
4. Serkan TOPAL (Hatay)
5. Eren ERDEM (İstanbul)
6. Oğuz Kaan SALICI (İstanbul)


MİLLİ-EĞİTİM-KÜLTÜR-GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Aylin NAZLIAKA (Ankara)
2. Mustafa AKAYDIN (Antalya)
3. Metin Lütfi BAYDAR (Aydın)
4. Ceyhun İRGİL (Bursa)
5. Gaye USLUER (Eskişehir)
6. Bülent Yener BEKTAŞOĞLU (Giresun)

BAYINDIRLIK-İMAR-ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Çetin Osman BUDAK (Antalya)
2. Devrim KÖK (Antalya)
3. Hüseyin YILDIZ (Aydın)
4. Ali ÖZCAN (İstanbul)
5. Gülay YEDEKCİ (İstanbul)
6. Serdal KUYUCUOĞLU (Mersin)

ÇEVRE KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Mehmet TÜM (Balıkesir)
2. Mehmet GÖKER (Burdur)
3. Erdin BİRCAN (Edirne)
4. Vecdi GÜNDOĞDU (Kırklareli)
5. Hüseyin ÇAMAK (Mersin)
6. Barış KARADENİZ (Sinop)

SAĞLIK-AİLE-ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Yakup AKKAYA (İstanbul)
2. Ali YİĞİT (İzmir)
3. Çetin ARIK (Kayseri)
4. Tur YILDIZ BİÇER (Manisa)
5. Aytuğ ATICI (Mersin)
6. Ünal DEMİRTAŞ (Zonguldak)

TARIM-ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Orhan SARIBAL (Bursa)
2. Okan GAYTANCIOĞLU (Edirne)
3. Kamil Okyay SINDIR (İzmir)
4. Türabi KAYAN (Kırklareli)
5. Kemal ZEYBEK (Samsun)
6. Ali AKYILDIZ (Sivas)

SANAYİ-TİCARET-ENERJİ-TABİ KAYNAKLAR-BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Kazım ARSLAN (Denizli)
2. Akif EKİCİ (Gaziantep)
3. İrfan BAKIR (Isparta)
4. Didem ENGİN (İstanbul)
5. Tacettin BAYIR (İzmir)
6. Tahsin TARHAN (Kocaeli)

DİLEKÇE KOMİSYONU (3 ÜYE)

1. Erkan AYDIN (Bursa)
2. Bülent ÖZ (Çanakkale)
3. Aytun ÇIRAY (İzmir)

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU (9 ÜYE)

1. Bülent KUŞOĞLU (Ankara)
2. Lale KARABIYIK (Bursa)
3. Aykut ERDOĞDU (İstanbul)
4. Bihlun TAMAYLIGİL (İstanbul)
5. Musa ÇAM (İzmir)
6. Selin SAYEK BÖKE (İzmir)
7. Zekeriya TEMİZEL (İzmir)
8. Seyit TORUN (Ordu)
9. Kadim DURMAZ (Tokat)

KİT KOMİSYONU (8 ÜYE)

1. İbrahim ÖZDİŞ (Adana)
2. Zülfikar İnönü TÜMER (Adana)
3. Mustafa TUNCER (Amasya)
4. Melike BASMACI (Denizli)
5. Atila SERTEL (İzmir)
6. Haydar AKAR (Kocaeli)
7. Ömer Fethi GÜRER (Niğde)
8. Şerafettin TURPCU (Zonguldak)

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Şenal SARIHAN (Ankara)
2. Gamze AKKUŞ İLGEZDİ (İstanbul)
3. Mahmut TANAL (İstanbul)
4. Zeynep ALTIOK (İzmir)
5. Veli AĞBABA (Malatya)
6. Fikri SAĞLAR (Mersin)

KADIN-ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Aydın USLUPEHLİVAN (Adana)
2. Burcu KÖKSAL (Afyonkarahisar)
3. Sibel ÖZDEMİR (İstanbul)
4. Fatma KAPLAN HÜRRİYET (Kocaeli)
5. Nurettin DEMİR (Muğla)

AVRUPA BİRLİĞİ UYUM KOMİSYONU (6 ÜYE)

1. Niyazi Nefi KARA (Antalya)
2. Onursal ADIGÜZEL (İstanbul)
3. Selina DOĞAN (İstanbul)
4. Ali ŞEKER (İstanbul)
5. Nurettin DEMİR (Muğla)
6. Özkan YALIM (Uşak)

GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KOMİSYONU (4 ÜYE)

1. Hilmi YARAYICI (Hatay)
2. Barış YARKADAŞ (İstanbul)
3. Tuncay ÖZKAN (İzmir)
4. Engin ÖZKOÇ (Sakarya)